Zielone salony ...

Pierwsze wiosenne promienie słońca przenoszą nasze życie do ogrodów. W salonach pod chmurką odpoczywamy,  przyjmujemy gości,  a dla naszych dzieci są one bezpiecznym miejscem zabaw.

Piękny ogród to nie tylko rośliny. Oczko wodne, staw kąpielowy, kaskada, kącik wypoczynkowy, miejsce na grill, piaskownica i zjeżdżalnia dla dzieci to elementy o funkcjach estetycznych i użytkowych, które w połączeniu z puszystym trawnikiem stworzą wnętrze zielonego salonu. Dobrze zaprojektowany i zagospodarowany ogród będzie harmonijnie uzupełniał otoczenie i długo cieszył oko właścicieli.

usługi ogrodnicze

... tworzymy ogrody na miarę

  • Zobacz nasz sprzęt ...
  • Zobacz nasz sprzęt ...
  • Zobacz nasz sprzęt ...
  • Zobacz nasz sprzęt ...
  • Zobacz nasz sprzęt ...
  • Zobacz nasz sprzęt ...
Nawożenie PDF Drukuj Email

Nawożenie wykonujemy głównie wiosną. Równomierne rozsianie nawozów daje gwarancję utrzymania jednolitej barwy trawnika i równego wzrostu roślin.

AZOT – trawy  należą do roślin azotolubnych.  Spowodowane jest to ciągłym i intensywnym  ich wzrostem. Dawka azotu powinna wynosić od 1,5 do 2,5 kg na 100 m². Azot powoduje szybki wzrost i zazielenienie się darni w okresie wiosennym, latem w okresie upałów zapewnia dobrą kondycję murawy.  Od września dawki azotu powinno się zmniejszać by przygotować  trawnik do przezimowania.

FOSFOR – jest  drugim ważnym składnikiem potrzebnym w okresie wiosennym . Wspomaga rozwój systemów korzeniowych dlatego trzeba zapewnić dostarczenie tego składnika.  W pierwszych miesiącach wzrostu dawka fosforu w postaci P2 O5  powinna wynosić 0,5 do 1 kg na 100 m².

POTAS – to bardzo istotny składnik nawozów, szczególnie w okresie letnim.  Pozwoli on murawie zdecydowanie lepiej znieść suszę i upały , a także o wiele lepiej przezimować.  Dawka potasu w postaci K2 O  powinna się kształtować na poziomie 1 kg na 100 m².

MAGNEZ – jako składnik  chlorofilu musi być dostarczony, aby zapewnić piękną zieleń roślin.

WAPŃ – zapewnia  utrzymanie odpowiedniego odczynu gleby na poziomie  pH 6,0 - 6,5 oraz struktury gruzełkowatej.  Niska zawartość wapnia powoduje zakwaszenie gleby, co sprzyja rozwojowi mchu i zaburza przyswajanie fosforu.

 
Co w trawie piszczy...

Trawnik to  sztucznie utworzone zbiorowisko roślin, równomiernie pokrywających podłoże. Przeważają wśród nich gatunki traw o małym przyroście masy, lecz gęstych pędach oraz silnie rozgałęzionym systemie korzeniowym,

Więcej …
Chcesz więcej porad?

Mamy kilka w zanadrzu.

Warto porozmawiać

Podzamek Golubski 1
87-400 Golub-Dobrzyń
tel./fax: 56 683 53 59
kom: 505 22 11 03, 505 22 14 19
e-mail: biuro@greeneco.net.pl
www.greeneco.net.pl

usługi ogrodnicze


COPYRIGHT ©2010-2011 GREENECO | USŁUGI OGRODNICZE.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.

Odwiedzin: .
Apláuz Agencja Reklamowa Toruńgadzety reklamowe do ogrodugreeneco | ogrody, projektowanie ogrodów

ogrody, usługi ogrodnicze toruń

apjoo